تلویزیون

ظهور تلویزیون: تلویزیون‌های مکانیکی

تلویزیون‌ها مکانیکی تلویزیون‌هایی بسیار ابتدایی و محدود بودند. جرقه‌ی ساخت این تلویزیون‌ها از سال‌های ۱۹۸۰ زده شده بود. اما نهایتاً دو فرد که یکی از آن‌ها جان لوگی برد انگلیسی بود و دیگری چارلز فرانسیس جنکینز آمریکایی به طور همزمان در سال ۱۹۲۰ موفق به ساخت یکی از اولین تلویزیون‌های تاریخ شدند.

تاریخچه‌ی تلویزیون از ابتدا تا به امروز/ به‌روزترین تلویزیون‌ها را از کجا بخریم؟

تلویزیون الکترونیکی

کسی که توانست اولین تلویزیون الکترونیکی را اختراع کند فیلو تیلور فارنسوورث بود که توانست در سن ۲۱ سالگی، یعنی در سال ۱۹۲۷ موفق به اختراع تلویزیون الکترونیکی شود. اختراع فارنسوورث جوان باعث شد که صنعت تلویزیون های مکانیکی به کلی نابود شود.

این شروع عصری بود که در حال حاضر در آن زندگی می‌کنیم.

عصر برنامه تلویزیونی

حالا که در هر خانه‌ای تلویزیون وجود داشت وقت آن رسیده بود که برنامه‌های تلویزیونی به شکل انبوه تولید شوند.

آغازگر این جریان شرکتی بود به نام RCA که با سرمایه‌گذاری حیرت‌انگیز ۵۰ ملیون دلاری در آن زمان توانست صنعت تلویزیون‌های الکترونیکی را دچار پیشرفت‌های اساسی کند.

این تنها آغاز کار بود و برنامه‌هایی که از تلویزیون پخش می‌شد بسیار ابتدایی بودند. ولی تصور کنید زمانی را که مردم برای اولین‌بار در خانه‌هایشان نشسته بودند و مهم‌ترین اتفاقات سیاسی کشور مانند سخنرانی رئیس‌جمهور روزولت را تماشا می‌کردند.

تلویزیون های رنگی

پدیده‌ی تلویزیون به تنهایی شگفت‌انگیز بود، اما تلویزیون‌های رنگی مثل معجزه بودند.

البته تکنولوژی ساخت تلویزیون‌های رنگی از سال ۱۹۴۰ در دسترس بود. ولی متاسفانه دنیا در این دهه درگیر یکی از فاجعه‌بارترین اتفاقات کل بشریت شد. جنگ جهان دوم بسیاری از کارخانه‌ها را واداشته بود تا به ساخت لوازم مورد نیاز برای جنگ بپردازند. از طرفی هم آلیاژ‌ها و مواد اولیه‌ای که برای ساخت و تولید انبوه تلویزیون رنگی در جهان نیاز بود بسیار نایاب بودند. بنابراین دنیا باید تا سال ۱۹۵۳ برای رونمایی از این تکنولوژی صبر می‌کرد.

تاریخچه‌ی تلویزیون از ابتدا تا به امروز/ به‌روزترین تلویزیون‌ها را از کجا بخریم؟

اما برای فراگیر شدن تلویزیون‌های رنگی دنیا باید عملاً تا ۱۹۶۵ صبر می‌کرد. چراکه تعداد برنامه‌های رنگی در آن زمان بسیار کم بود و اگر تلویزیون رنگی می‌خریدید با خرید تلویزیون سیاه‌وسفید فرقی نداشت. گذشته از اینکه هزینه‌ی آن بسیار زیاد بود.

تلویزیون هوشمند

تلویزیون هوشمند جدیدترین گام صنعت تلویزیون است که در همین قرن شاهد آن بودیم.

تاریخچه‌ی تلویزیون از ابتدا تا به امروز/ به‌روزترین تلویزیون‌ها را از کجا بخریم؟

سخن آخر

تاریخچه تلویزیون بسیار پر فراز و نشیب است. حدود ۱۵۰ سال است که تلویزیون‌ها مدام در حال تغییر و تکامل‌اند و آنقدر این کار را خوب انجام داده‌اند که در حال حاضر به جزئی جدا نشدنی از زنگی روزمره ما تبدیل شده‌اند و بی‌شک هنوز هم تغییر و تکامل‌های بسیار زیادی را برای ما به ارمغان خواهند آورد.

از اینکه نظرات خویش را با ما و دیگران به اشتراک می گذارید سپاسگزاریم.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

مشترک خبرنامه ما شوید

به روز ترین پیشنهادات و تخفیهای ما به را از طریق ایمیل دریافت کنید